Ül a cinke faágon,jön a mesés karácsony. Odaszáll egy rigó,kérdezi, kell-e dió? Sütnek finom kalácsot, smáris mesés nekik a karácsony. Majd együtt ülnek a faágon,de már sűrűn havazik a határon.…
Ha én betlehemipásztorgyerek lennék,karácsony estéjéna jászolhoz mennék. Ha volna egy szelídszép, fehér báránykám,azt is odavinném,azt is odaszánnám. Gyorsan letérdelnék…Milyen jó is volna!Angyalok én…